× بستن تبلیغات

تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی

مشکلات بوجود امده در بازار تجهیزات دندانپزشکی در پی افزایش قیمت دلار

با توجه به افزایش قیمت دلار در ماه های اخیر و تحریم های جدید برای ورود کالا به داخل کشور قیمت تمامی کالاها افزایش پیدا کرده و این مساله در تجهیزات دندانپزشکی نیز کاملا محسوس است.بسیاری از برندهای خوب ایتالیایی که به راحتی وارد کشور می شد و مورد استقبال دندانپزشکان عزیز بود امروزه در بازار کمیاب و حتی نایاب شده که موجبات نارضایتی دندانپزشکان را به همراه داشته است

همین مساله باعث سردرگمی در خرید شده وعلنا بازار این صنف را همانند دیگر بازارها به تعطیلی کشانده است و همه منتظر شنیدن خبرهای خوش و راهکارهای متفکرانه برای برطرف کردن این معضل هستند تا بتوانند مانند سابق به خرید و فروش تجهیزات ادامه دهند و پاسخگویی نیاز مشتریان باشند.

از انجایی که این مساله افزایش قیمت میتوانند ضررهای بسیاری به شرکت های فروشند ه تجهیزات دندانپزشکی  وارد کند از این رو بسیاری از شرکت ها تا ثابت شدن بازار فروش خود را بسته اند .این شرکت ها منتظر مشخص شدن قیمت دلار هستند تا بدانند با چه قیمتی باید کالای خود را به فروش برسانند تا بتوانند با قیمت جدید کالاهای جدید را وارد کنند.

تدبیری که اخیرا مسئولین برای حل این معضل پیش بینی نموده اند شکستن انحصار واردات از تمامی شرکت ها به کلیه اشخاص در جامعه پزشکی است و این موضوع مانند دو روی سکه است و جزو قوانینی به حساب می اید که میتواند در سالهای اینده تاثیرمثبت و منفی بسیاری در بازار تجهیزات دندانپزشکی ایجاد نماید.

  از طرفی شرکت های وارد کننده هستند که می توانند با شکسته شدن انحصار وارداتشان بسیار متضرر و در مواردی به ورشکستگی برسند و این امر سبب ضعف و عقب ماندگی بازار تجهیزات دندانپزشکی از لحاظ کمی و کیفی می شود.از طرف دیگر دندانپزشکان گرامی و محترم دیگر نگران اعمال تعرفه ها و قیمت های نا جوانمردانه و غیر اصولی  نیستند و اجباری به قبول هر تعرفه ی ندارند.

نتیجه انکه در حال حاضر با تحریم های به وجود امده و فشارهایی که به کلیه اصناف و بازار  تجهیزات دندانپزشکی  وارد امده است.چه از لحاظ ارزی و چه از لحاظ ندادن کلیه تجهیزات ومواد دندانپزشکی و پزشکی به اشخاص و شرکت های ایرانی این تصمیم می تواند در حال حاضر مثبت ارزیابی شده و راه گشای موجود شده تجهیزات و مواد در بازار این صنف بزرگ و محترم باشد.

سعی ما در این مقاله اگاه کردن همراهان عزیز از وضعیف موجود در بازار است تا بتوانند با تحلیلی دقیق از وضعیت موجود زمان مناسب برای خرید محصول مورد نظر خود را مشخص نمایند. و امید داریم تا تدابیر اندیشیده شده بتواند مشکلات بوجود امده را حل کند و تاثیر به سزایی در کاهش قیمت ها داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در دوشنبه 2 مهر 1397ساعت 12:42 توسط marzi|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ