× بستن تبلیغات

تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی

قوانین جدید تصویب شده در بازار تجهیزات دندانپزشکی

در این مقاله به اهمیت واردات تجهیزات دندانپزشکی میپردازیم و نکات وقوانینی را عنوان میکنیم مسئولان زیربط تبیین نموده اند تا به وسیله این راه کارها مشکلات بوجود امده در واردات این کالاهای مهم را برطرف نمایندو بتوانند نیازهای موجود را پاسخگو باشند.امیدواریم تدابیر اندیشیده شده بتواند راهکاری مفید برای مشکلات واردات در ماه های اخیر باشد و برطرف کننده نگرانی های بوجود اورده باشد.

با توجه به این موضوع که واردات کالا در هر زمینه ای به دست افرادی خاص انجام می شود همین موضوع باعث ایجاد انحصار کالاها به دست همین اشخاص شده است که به راحتی میتوانند هر قیمتی را در هر شرایطی روی اجناس خود بگذارند وکسی هم پاسخگوی این امر نمی باشد.

همنطور که در بازار اشفته این روزها مشاهده میکنیم قیت تجهیزات دندانپزشکیبه طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و یا یکسری از این تجهیزات اصلا در بازار وجود ندارند .این موضوع باعث نارضایتی و شاکی شدن بسیاری از خریداران شده است که چرا کالایی که تا چند هفته قبل موجود بوده الان در بازار نیست و یا اگر هم که موجود است چرا به سه برابر قیمت به فروش میرسد؟ دلایل این اتفاقات مسائلی است که در این مقاله به ان میپردازیم

1)      از جمله مهمترین دلیلی که می توان ذکر کرد این است که هر وارد کننده کالای مشخصی را وارد میکند و از انجایی که افراد دیگری امکان وارد کردن ندارند انحصار به دست افرادی خاص می افتد و با افزایش قیمت دلار این افراد قیمت های خود را چند برابر می کند و یا اصلا کالایی نمی فروشند تا بازار ثبات پیدا کند.

البته این افزایش قیمت ها بی دلیل و منطق نیست زیرا وارد کردن مجدد کالا با این شرایط با هزینه های بالایی امکان پذیر است.

 

2)      مساله بعدی تحریم های اعمال شده توسط کشورهایی است که قبل از این یکسری از تجهیزات دندانپزشکی با کیفیت از انجا وارد کشور می شد ولی الان هیچگونه کالایی به وارد کنندگان ایرانی داده نمی شود و همین موضوع یکی از دلایل کمبود و یا نبود برخی از اجناس است.

 

  از این رو مسئولان تدابیری را اندیشیده اند تا واردات راحت تر شود .یکی از این روش های این است که امکان واردات کالا توسط خود دندانپزشکان هم امکان پذیراست و برای این موضوع هیچگونه مالیاتی هم پرداخت نمیکند .از این جهت هر تجهیزاتی که مورد نیاز دندانپزشک است به راحتی توسط خودش امکان وارد کردن ان وجود دارد که این موضوع باعث می شود که دندانپزشک در صورت نیاز به کالایی مشخص اگر انرا در داخل نتواند خریداری کند می تواند خودش از کشور سازنده خریداری نماید و وارد کشور کند.

برداشتن مالیات برای وارد کردن کالای مورد نیاز در تجهیزات دندانپزشکی ویا هر کالا و تجهیزات دیگری کمک شایانی در کنترل قیمت ها میکند زیرا بدین وسیله انحصار واردات را از روی اشخاص خاص برداشته و به هر فردی اجازه می دهد تا برای رفع نیاز خود بدون پرداخت حتی یک ریال از مالیات کالای مورد نظر را وارد کند.

البته این قانون به تازگی با توجه به شرایط نابسامان موجود در بازاز تصویب شده است و هنوز تاثیر انرا در بازار نمی توانیم مشاهده کنیم ولی امید است با گذشت زمان و جا افتادن این موضوع در تمامی بازارها شاهد روند مثبتی در واردات کالاهای مورد نیاز افراد باشیم.

وجود تجهیزات دندانپزشکی  مانند تجهیزات پزشکی ا ز اهمیت بسیار بالایی برخوردار است هستند زیرا کیفیت هرکدام از تجهیزات می تواند در کیفیت کار دندانپزشک تاثیر به سزایی بگذارد.از انجایی که حساسیت کار دندان بسیار زیاد است و از این طریق امکان بروز و انتقال بیماری های عفونی و کشنده وجود دارد فلذا استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای به حداقل رساندن این مشکلات امری لازم وضروری می باشد.

 

نوشته شده در چهارشنبه 11 مهر 1397ساعت 15:10 توسط marzi|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ